Fokozódik az ukrán kémbotrány: Ruszin-Szendi lehetett az a magas rangú katonai vezető, akiről Kocsis Máté beszélt

A Tisza Párt szakértője, Ruszin-Szendi Romulusz neve is felmerült az ukrán hírszerzéshez köthető kémbotrányban.

Az „irritálóan sokat” kereső Parragh szerint nem kell meghosszabbítani az álláskeresési járadék időtartamát.
„Az »irritálóan sokat« kereső Parragh szerint nem kell meghosszabbítani az álláskeresési járadék időtartamát. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Parragh László szerint az álláskeresési járadék meghosszabbítása a jelenlegi helyzetben nem indokolt. Ilyen hitvány és gyalázatos kijelentést is csak egy olyan ember tehet, aki saját maga bevallása szerint irritálóan sokat keres, amit még azzal is alátámasztott, hogy a felesége 3 milliós fizetését aprópénznek nevezte.
Parragh bebizonyította, hogy magasról tesz azokra az emberekre, akik 3 hónap után sem tudnak állást találni. Nem érdekli, hogy több százezer embernek szűnt meg az állása, több százezer dolgozónak csökkent a jövedelme és 150 ezer munkanélküli már semmilyen támogatást sem kap.
Ezúton is üzenjük Parragh Lászlónak, hogy nemcsak az álláskeresési járadék meghosszabbítására lenne szükség a jelenlegi helyzetben, hanem érdemi segítséget nyújtó bértámogatási rendszerre is. Ugyanis a számokból az már tisztán látszik, hogy jóval kevesebben kaptak támogatást, mint ahányan részmunkaidőbe kényszerültek. Ennek pedig az az oka, hogy a külföldön bevált bértámogatási rendszert a magyar kormány fideszesítette, amiből az lett, hogy egy túlbonyolított folyamaton keresztül keveseknek nyújtottak túlságosan szerény támogatást és azt is rendkívül lassan.
Az MSZP azonban már a válság kezdete óta azt az álláspontot képviseli, hogy a munkahelyek védelmét, valamint a magyar a kis- és középvállalkozásokat kell támogatni, ezért követjük továbbra is a 80%-os bértámogatást! Az elbocsátás előtt álló munkavállalók bérének 80%-át állami támogatásként kell biztosítani 180 ezer forint nettó összegig, a munkavégzés megmaradásával 3-6 hónapra. Mindezek mellett pedig 100 százalékos táppénzt kell biztosítani azoknak, akik igazoltan koronavírusosak annak érdekében, hogy ne akarják elkerülni a karantént és ne akarjanak betegen is dolgozni!
Gondoskodni kell azokról, akik nehéz helyzetbe kerültek, az MSZP ezért követeli, hogy az álláskeresési támogatást 9 hónapon át folyósítsák, amelynek nettó összege nem lehet alacsonyabb, mint 100 ezer forint.
Az MSZP szerint a biztos megélhetés mindenkinek jár, ezért szociáldemokrata pártként az esélyegyenlőségért, a szociális biztonság megteremtéséért és a társadalmi igazságtalanságok megszüntetéséért harcol.
Komjáthi Imre, az MSZP elnökhelyettese”
(MTI-OS)